Muzeum lyžování Dolní Branná
Muzeum lyžování Dolní Branná

Přednáškový prostor a badatelský salónek "U Krčmáře"

Schodiště lemuje kolekce vývoje běžeckých lyží za posledních 70 sezón, největší místnost pod střechou představuje přednáškový a promítací klub s kapacitou 40 diváků a nabízí každé skupině možnost výběru z nabízené dvacítky historických filmů z prostředí bílého sportu. Několikrát ročně v něm budou instalovány výstavy regionálních umělců, sběratelských sbírek, přednášky a koncerty, besedy. Funguje i badatelský salonek s množstvím odborných periodik ke studiu.

Objevíte i vzorníky, ceníky, anonce, legitimace, ba i diplomy, odbornou literaturu, dobové pohlednice, plakáty, propozice.

Navíc, vybičováni touhou představit expozici komorní rozsahem, avšak přitažlivou i pohybem, zachyceným na filmová okénka, digitalizovali jsme dvacítku historických filmů, nejstarší ze sezóny 1923. Ty si mohou zájemci na přání nechat promítnout při komentovaných prohlídkách v prvním podlaží v promítací a výstavní síni. Výstavy – budou pravidelně pořádány třikrát za rok včetně besed s tvůrci, regionálními umělci špičkové úrovně. K nim přibydou sběratelské a řemeslné občasné expozice k rozšíření kulturního života a obzoru obyvatel Branné a všech hostů. Besedy a dialogy se sportovními hvězdami budou následovat po aktuálních výsledkových peckách našich zimních reprezentantů.


Muzeum lyžování

Muzeum lyžování
Dolní Branná čp. 1
543 62

739 452 760
info@muzeumlyzovani.cz